Jste zde: Home > Aktuality > Nouzový stav v MŠ

Nouzový stav v MŠ

Vážení rodiče,

jistě denně sledujete aktuální epidemiologickou situaci a povinná opatření proti šíření COVID-19.

Mateřské školy zůstaly v této složité a náročné době, v době nouzového stavu otevřené jako jedny z mála ostatních stupňů škol. A to zejména z důvodů ekonomických jako podpora pro zajištění dětí zaměstnaných rodičů.

V této době denně sledujeme čísla nárůstu onemocnění COVID-19. Na základě opatření vlády ze dne 21. 10. 2020, kdy pohyb lidí je omezen pouze na cestu do zaměstnání a zpět, na nutné nákupy a k lékaři, je nutné v co největší míře omezit kontakty mezi lidmi.

Začínají se stavět náhradní nemocnice s lůžky, situace je velmi vážná.

Je na každém z nás, jak svým osobním přístupem a dodržováním daných pravidel tuto komplikovanou situaci zvládneme .

Prosíme vás rodiče, zhodnoťte svou osobní a rodinnou situaci, rizika nakažení své rodiny a okolí a zvažte, zda vaše dítě musí navštěvovat v této době mateřskou školu.

Děkujeme za pochopení.